ZVÁŽTE POUŽITIE AUTOMATICKÉHO HORIZONTÁLNEHO LISU VO VAŠOM PODNIKU

Plne aizovaný horizontálny lis“ môže znieť ako obrovské zariadenie a vytvárať predstavu o aplikácii len pre obce alebo recyklačné strediská. Horizontálne lisy sa však dodávajú v rôznych veľkostiach a plne aizované riešenie môže byť veľmi dobre realizovateľné a môže byť preferovanou možnosťou na zefektívnenie manipulácie s odpadom pre maloobchodníkov, továrne a sklady.

Iste, všetci hľadáme to najpohodlnejšie a menej na prácu náročné riešenie

Keď v práci čelíte výzve a snažíte sa nájsť inteligentné, nákladovo efektívne a dobré dlhodobé riešenie, je ťažké vedieť, kde začať. Jednou z takýchto výziev je organizovanie toku obalového materiálu a odpadového hospodárstva v podniku. Bez ohľadu na to, aké je vaše hlavné podnikanie, ak vyrábate, predávate alebo skladujete tovar, často je potrebné manipulovať s veľkými objemami prázdneho obalového materiálu. Ak ste vedúci výroby, vedúci predajne alebo manažér skladu, tento projekt mohol skončiť na vašom stole.

Pri prvom pohľade na to sa zdá, že existuje veľa faktorov, ktoré treba zvážiť, a dostupné alternatívy – rôzne typy zariadení a logistické možnosti, ale úprimne povedané, všetci hľadáme to najpohodlnejšie a menej náročné riešenie. Nejde o lenivosť, ale o racionálnosť. Plne aizované riešenie, ktoré je po nastavení v prevádzke a robí svoju prácu bez náročnej ručnej práce personálu, je efektívne. Vaši zamestnanci môžu využiť svoj čas produktívnejšie zameraním sa na hlavnú činnosť namiesto toho, aby trávili čas nakladaním s odpadom.

Dlhý rad úhľadných a kompaktných balíkov

Plne aizovaný horizontálny lis je jedným z takýchto riešení – kompletný systém, kde sa obalový materiál zhutňuje, reže a balí. Horizontálny lis môže byť podávaný ručne alebo bežnými zásobníkmi a zdvíhačom zásobníkov, ale existujú aj spôsoby, ako aizovať aj prísun, napríklad pridaním dopravného pásu alebo jeho napojením na systém vzdušnej prepravy.Požadovaná dĺžka balíka sa volí v nastaveniach a aické je aj viazanie balíka. Stroj produkuje dlhý rad úhľadných a kompaktných štandardných balíkov, ktoré sa dajú ľahko vybrať vysokozdvižným vozíkom alebo ich môže priamo vyzdvihnúť logistická spoločnosť.

Ak má horizontálny lis na vytváranie balíkov veľkosti mlyna, môžete balíky predať priamo papierni alebo závodu na spracovanie plastov. To je spôsob, ako premeniť náklady na manipuláciu s odpadom na príjem!

Automatizované riešenie neznamená aicky veľké a zaberajúce veľký priestor

Keď ste sa v procese zvažovania dostali tak ďaleko, možno si myslíte, že aický horizontálny lis je skvelá vec, ktorú by ste mali mať vo svojom podnikaní, ale že stroj so všetkými týmito funkciami je pravdepodobne veľmi veľký a náročný na priestor, ale nemusí to tak byť. Vďaka inteligentnému dizajnu a modernej technológii môže byť plne aizovaný horizontálny lis veľmi kompaktný. Malé modely zaberajú menej miesta na podlahe ako 20-palcový kontajner a možno ich jednoducho umiestniť vo vnútri vášho skladu. Na uľahčenie internej logistiky môžeme dodať malé modely často aj v niekoľkých častiach.

Aj keď potrebujete väčší model horizontálneho lisu, aby ste zvládli objemy recyklovateľného papierového alebo plastového obalového materiálu vo vašej organizácii, porovnajte jeho pôdorys s priestorom, ktorý zaberá súčasné riešenie – napríklad kontajnery na nezlisovaný materiál.Horizontálne lisy rýchlo a nákladovo efektívnym spôsobom minimalizujú materiál a zároveň prispievajú k zlepšeniu internej a externej logistiky, produktívnejšej práci a dokonca k zvýšeniu príjmu pri dodávaní kvalitných balíkov priamo do recyklačného priemyslu. Vytváranie a šetrenie peňazí prostredníctvom recyklácie vedie k rýchlej návratnosti systému.

Orwak poskytuje široký sortiment plne aizovaných horizontálnych lisov a ak chcete získať radu a ďalšie podrobnosti o riešeniach nakladania s veľkým odpadom, môžete nás kontaktovať. Máme medzinárodné predajné a servisné tímy pripravené obslúžiť vás lokálne v mnohých krajinách.