PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA: TOMMY MALOOBCHODNÝ REŤAZEC INVESTUJE DO LISOVACIEHO RIEŠENIA

Tommy je jedným z popredných chorvátskych maloobchodných reťazcov s 206 predajnými miestami, kde denne nakupuje viac ako 200 000 verných zákazníkov. Tommy nedávno investoval do nového efektívneho riešenia odpadového hospodárstva, lisov Orwak na triedenie a zhutňovanie recyklovateľných materiálov.

JE PÔSOBIVÉ

byť jedným z najväčších maloobchodných reťazcov s potravinami v Chorvátsku a najväčšou spoločnosťou a zamestnávateľom v Dalmácii a južnom Chorvátsku. Tommy neustále rastie a rozvíja sa a prevádzkuje viac ako 200 obchodov v rôznych veľkostiach od „supermarketu“, miestnych obchodov so zmiešaným tovarom v obytných štvrtiach a mestách až po „hypermarket“, megaobchody na týždenné nákupy potravín.

Objemy kartónu boli výzvou

Spracovať všetok prázdny obalový materiál, najmä kartón, z neustálych dodávok tovaru bolo veľkou výzvou a na jar 2018 Tommy podpísal zmluvu s Interseroh, poskytovateľom environmentálnych služieb a distribútorom Orwak v Chorvátsku, na nové efektívne riešenie odpadového hospodárstva pre obchody.

Nové riešenie odpadového hospodárstva

Nasledujúce mesiace už bolo do predajní Tommy dodaných viac ako 70 lisov Orwak. Vysokokapacitný a pritom nízko postavený lis Orwak POWER 3420 s niekoľkými modernými funkciami je ideálny pre veľké predajne, ktoré riešia naozaj veľké objemy kartónu.

Kompaktný dizajn rozhoduje

Najlepším výberom pre menšie predajne s obmedzenou výškou stropu je línia COMPACT – najmenšie lisy v rade Orwak. Najnovší prírastok, model 3120, je najobľúbenejšou voľbou medzi týmito obchodmi.

Má pohodlný kompaktný dizajn a nízku výšku a napriek tomu ponúka širokú nakladaciu bránu a vytvára hmotnosť balíka v súlade s tým, čo chce recyklačné miesto. Kompaktný dizajn stroja je nevyhnutný na miestach, kde bude lis nainštalovaný na druhom poschodí a musí sa zmestiť do výťahu, aby sa tam dostal.

Lisy na veľké balíky v skladoch

Okrem toho Tommy používa najodolnejší lis Orwak, POWER 3620, v troch centrálnych skladoch na lisovanie obrovských objemov kartónu a plastovej fólie.

Menej manuálnej práce, vyššia efektivita

Pred investíciou do lisov Orwak niektoré obchody používali lisovacie kontajnery, ale väčšina obchodov hádže kartón do 1100 l zásobníkov. Keďže nedochádzalo k zhutňovaniu, nádoby sa rýchlo zaplnili a personál musel vynaložiť veľa času a energie, aby do košov vtlačil ďalší kartón.

Tommy je spokojný s novým riešením vo forme lisov Orwak a radami a službami od Interseroh. Najzrejmejšími výhodami sú zvýšená efektivita a lepšie pracovné prostredie; oveľa menej manuálnej práce; menej času stráveného rezaním a skladaním krabíc.

Automatické posuvné dvereLisy POWER sú vybavené automatickými posuvnými dverami, takže keď sa personál vráti s ďalším kartónom, dvere sú vždy otvorené a otvor je v ergonomickej výške na nakladanie materiálu.

Viac miesta, lepšia recyklácia

Nahradením 1100 l zásobníkov jedným lisom a úhľadnou hromadou balíkov sa navyše ušetrí veľa hodnotného skladovacieho priestoru, ktorý je dôležitý pre predajne v centre mesta a vďaka novému riešeniu budú lisy na lepenku z predajní Tommy recyklované, čo prispieva k udržateľnému podnikaniu.