AJ MALÝ LIS DOKÁŽE SPRAVIŤ VEĽKÝ ROZDIEL. ČO DOKÁŽE SPRAVIŤ LIS PRE VÁS?

insp4bx

Prevádzkujete obchod so zmiešaným tovarom, rýchlu obsluhu reštaurácie alebo predajňu čerpacej stanice? Hromadia sa odpady z obalov okolo vašej prevádzky a skladovací priestor je pre vás prvoradý? To je bežný scenár, ale existuje efektívny spôsob, ako prevziať kontrolu nad odpadovým hospodárstvom a znížiť náklady.

prázdne obaly zaberajú priestor…

Čerstvé potraviny si vyžadujú takmer každodenné zásoby a väčšina vášho tovaru je pravdepodobne dodávaná v kartónových krabiciach alebo zabalená v plastovej fólii. Prázdny obalový materiál je často objemný a má tendenciu zaberať miesto - priestor, ktorý je na prvom mieste - najmä v centre mesta.

…avšak lis sa s ním vie účinne vysporiadať

Odpad sa často zhromažďuje v kontajneroch na kolieskach v skladovacích priestoroch alebo vo vonkajšom kontajneri, ale toto tradičné riešenie možno ľahko nahradiť lisom. Malé lisy na lepenku a plast poskytujú značné zníženie objemu a zhutňujú odpad do hustých balíkov. Existujú lisy, ktoré sa dodávajú s malým pôdorysom menším ako 1 m2 (10 stôp2) a kompaktné balíky sú ľahké a možno ich jednoducho stohovať.

Cenná podlahová plocha v interiéri sa potom produktívnejšie využije na uskladnenie väčšieho množstva tovaru a vonkajší kontajnerový priestor sa môže zmeniť na ďalšie parkovacie miesta pre vašich zákazníkov.

Menší objem odpadu na zber a v mnohých prípadoch žiadny prenájom kontajnerov vedie k zníženiu nákladov na nakladanie s odpadom, ak si vyberiete lis. Balíky môžu byť vyzdvihnuté zadarmo alebo môžu byť dokonca zdrojom príjmu!

Všestranný a poradí si s mnohými druhmi odpadu

Lisy na malé balíky sú často všestranné a dokážu okrem kartónových krabíc a streč fólie úspešne zhutniť aj iné druhy odpadu, ako sú pásky, papierové a plastové poháre a dokonca aj malé množstvá fliaš a hliníkových plechoviek, čo vám pomôže vysporiadať sa s celým odpadom vo vašej firme.

Platba za použitie ako voliteľná možnosť

Ak sa vám lis na balíky javí ako veľká investícia pre vašu prevádzku, existujú dodávatelia, ktorí ponúkajú možnosť prenájmu alebo lízingu, kde namiesto vlastníctva stroja platíte mesačný poplatok za používanie.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo pre vás môže urobiť malý lis?

Orwak je skúsený a etablovaný výrobca lisov a radi vám poradíme!